Cijena prehrane učenika

ŠKOLSKA GODINA 2023./2024.

Za školsku godinu 2023./2024. Vlada RH donijela je odluku o financiranju/sufinanciranju obroka učenika u iznosu od 1,33 eura za sve učenike koji koriste prehranu.

Cijena obroka za prehranu u produženom boravku umjesto sadašnjih 4 eura  iznositi će 2,67 eura budući da Vlada sufinancira 1,33 eura.

ŠKOLSKA GODINA 2022./2023.

Za drugo polugodište 2022./2023. Vlada RH donijela je odluku o financiranju/sufinanciranju obroka učenika u iznosu od 1,33 eura za sve učenike koji koriste prehranu.

PREHRANA UČENIKA

Dana 23.kolovoza 2022. godine Školski odbor je na prijedlog ravnateljice donio odluku o novoj cijeni obroka školske prehrane u iznosu od 7,53450 kuna odnsono 1€ dnevno zbog velikog poskupljenja namirnica.

Također je utvrđena cijena prehrane učenika u produženom boravku u iznosu od 30,14 kuna odnosno 4€ dnevno.

Umanjenje cijene prehrane učenika za dane izostanka učenika vršit će se za više od 5 radnih dana zbog nabave namirnica.

BESPLATNA PREHRANA UČENIKA

Zahtjev za besplatnu prehranu učenika podnosi se do 9. rujna 2022.godine.

Obrazac zahtjeva možete  preuzeti ovdje  ili kod razrednika.

Kriterij za ostvarivanje prava na besplatnu prehranu je da je učenik korisnik dječjeg doplatka. Stoga uz zahtjev ste dužni priložiti rješenje ili drugi dokaz o primanju dječjeg doplatka u 2022. godini.

Smanjenje cijene školske prehrane

Dana 27.10.2017. godine Školski odbor donio je odluka da se cijena školske prehrane smanji sa sadašnjih 7,00 kuna na 6,00 kuna dnevno. Cijena dnevnog obroka će se početi naplaćivati po cijeni od 6,00 kuna od 02.11.2017. godine.

Priloženi dokumenti:
odluka-smanjenje cijene prehrane.pdf

Projekt: “Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva”

Sisačko-moslavačkoj županiji su za projekt „Osiguravanje školske prehrane za djecu u riziku od siromaštva“ odobrena bespovratna sredstva u iznosu od 996.710,14 kn financirana sredstvima Europske unije u okviru Fonda europske pomoći za najpotrebitije (FEAD). Ovim projektom osigurana je prehrana u školi za 1255 djece tijekom godine 2016./2017.
      Opći cilj Projekta: povećanje kvalitete i unapređenje standarda života učenika iz socijalno ugroženih obitelji u svrhu unapređenja kvalitete njihovog života kao i smanjenje društvene diskriminacije.