PŠ Stara Subocka

Vijesti iz PŠ Stara Subocka

PŠ Stara Subocka - svečanost povodom završetka radova na uređenju škole

Autor: Ivona Šakić, 30. 12. 2015.

U petak 18.12.2015. u PŠ Stara Subocka održana je svečanost povodom završetka radova na uređenju škole.

Prije dvije godine počeli su radovi na unutrašnjem uređenju škole. Radove su partnerski financirali Sisačko-moslavačka županija i Grad Novska. Kat škole, bivši učiteljski stan, uređen je i prenamijenjen u školske prostorije. Bivša učionica u prizemlju sada je mala sportska dvorana. Od tada svi učenici nastavu pohađaju u jednoj smjeni.

Početkom ove školske godine počela je druga faza uređenja škole, odnosno uređenje vanjskog dijela školske zgrade i dvorišnih objekata. Radnici  „DUJIĆ GRADNJE“ prvo su uredili fasadu škole, a zatim su uklonili  staru i dotrajalu šupu koja je postala opasna za učenike. Također su obnovili staru garažu kao i bunar u školskom dvorištu.

Ovi radovi su financirani sredstvima Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost  te sredstvima Grada Novske i Sisačko – moslavačke županije.

Svečanost je započela pjesmom Udruge žena „Orhideja“.

Nakon pjesme ravnateljica škole Mirjana Faltis pozdravila je sve prisutne, a posebno uvažene goste.  Posebno je zahvalila Sisačko-moslavačkoj županiji i Gradu Novska na uloženim financijskim sredstvima.

U ime Sisačko–moslavačke županije bili su prisutni:

Ivo Žinić, župan

Marin Piletić, dožupan

Jasmina Jovev, privremena pročelnica Ureda župana

U ime Grada Novske prisustvovao  je gradonačelnik Vlado Klasan, a u ime Općine Lipovljani predsjednica Općinskog vijeća Anka Doležal i župnik Tomislav Pavlović.

Ravnateljica je također pozdravila predstavnike udruga iz Stare Subocke (DVD, Nogometni klub, Udrugu žena „Orhideja“ i Mjesni odbor) i zahvalila im na donacijama i trudu uloženom u organizaciju ovog dana. Pozdravila je sve prisutne roditelje i medije.

Nakon toga ravnateljica je dala riječ učenicima. Učenici su sa svojim učiteljima pripremili kratki igrokaz i prezentaciju o uređenju škole. Prezentacijom je pokazan tijek uređenja škole od unutrašnjeg dijela pa sve do vanjskog. Na kraju prezentacije učenici su zahvalili  svima onima koji su im omogućili da uče i igraju se u ovakvoj školi kakva je danas. Svojom izvedbom oduševili su sve prisutne.

Uvaženi gosti obratili su se tada svim prisutnima.

Gradonačelnik Grada Novske Vlado Klasan  u svom obraćanju naglasio je skoru realizaciju projekta izgradnje dječjeg igrališta i ostalih sportskih terena na čestici pokraj školske zgrade koju je Škola darovala Gradu Novska.

Dožupan Marin Piletić u svom obraćanju osvrnuo se na povijest mjesta, bogatu kulturu, brojne udruge koje aktivno i uspješno djeluju  te naglasio kako svako ulaganje u školu nije uzaludn, već nužno.

Župan Ivo Žinić, izrazio je zadovoljstvo viđenim te pohvalio  izvedene radove. Posebno je pohvalio učenike za sve što su pripremili sa svojim učiteljima i na  kraju im  darovao  poklone.

Nakon toga učenici su uz pjesmu svim prisutnima  zaželjeli sretne i vesele blagdane, a uvaženim gostima uručili prigodne poklone.

Na samom kraju župnik Tomislav Pavlović uz molitvu blagoslovio je školski prostor i sve prisutne.