Mali novinari

Terenska nastava u Jasenovcu

Autor: Matea Dujić, 19. 5. 2016.

12. svibnja, 2016. godine 8.a i 8.b razred su išli na terensku nastavu na Spomen područje Jasenovac u pratnji nastavnica Ane Šparavac i Verice Razum Hrmo.

Dočekao nas je kustos Đorđe Mihovilović. Podijelili smo se u više grupa te je svaka grupa dobila određeni zadatak. U muzeju smo tražili odgovore na pitanja. Nakon razgledavanja muzeja i završetka zadataka izlagali smo svoje odgovore. Bilo je jako zanimljivo. Tada smo krenuli prema spomeniku Cvijet. Razgledavali smo ga i čuli njegovo priču. Pomolili smo se i time je završila naša terenska nastava. U Jasenovcu nam je bilo jako lijepo te smo se vratili s puno novih saznanja. (Matea Dujić)