Mali novinari

Izlet 4. razreda u Zagreb

Autor: Josipa Debeljak, 19. 12. 2014.

Gdje smo bili i što smo vidjeli?

U jutarnjim satima krenuli smo na izlet u Zagreb. Dobili smo autobus na kat!

Udobno smo se smjestili i krenuli. U autobusu je bilo smijeha do suza. Pričali smo viceve i slušali glazbu. Kada smo stigli u Zagreb prvo smo posjetili Cinestar. Gledali smo animirani film "Robi - uzbuna na orlovu vrhu". Nakon filma slikali smo se s velikim Balthazarom.

Na ručak smo krenuli u restoran, sve je bilo fino. Poslije ručka razgledavali smo grad. Imali smo vodiča koji nam je pričao zanimljive priče o Manduševcu, banu Josipu Jelačiću i građevinama na Gornjem gradu. Do Gornjeg grada stigli smo uspinjačom. Mogli smo uživati u prekrasnom pogledu na grad Zagreb. Vidjeli smo kulu Lotrščak s koje svaki dan u podne pukne Grički top. Šetali smo do Markova trga, prošli preko Krvavog mosta kroz  kamenita vrata do Dolca i stigli do katedrale.

Polako je padala noć i krenuli smo kući. U autobusu je bilo veselo, ali bili smo i umorni.

Bio je to izlet za pamćenje!

Lena Repinc, 4.a