Mali novinari

Sveti Nikola, 5.12.2014.

Autor: Klara Ćosić, 15. 12. 2014.

Program su započeli najmanji i najmlađi, malene Iskrice i budući školarci. Ispunili su cijelu pozornicu i pozornost svih prisutnih. Veseli i sretni pozdravili su nas i na znakovnom jeziku. Očistili su svoje male čizmice i čekali strpljivo Svetog Nikolu.

Nikolina i Lena su nas pozdravile i najavile priču o dječaku, marljivom postolarskom šegrtu Hlapiću.

Njegov težak početak, život s majstorom Mrkonjom i dobrom majstoricom prikazali su nam učenici PŠ Piljenice ( učiteljice Tatjana Dlouhi i Lidija Popović).

Na svom putu u novi život, Hlapić je upoznao neobičnu djevojčicu Gitu. I ona je ostala bez svoje škatuljice s nakitom kao i Hlapić bez svojih čizama. ……Jesu li tu lopovi????

Hlapić je izradio nove čizmice, utješio Gitu te su zajedno u svojoj nevolji, ali i novom prijateljstvu odlučili dočekati Svetog Nikolu. Čizmice su očistili i čekali….

Malo su se i odmorili od puta te utonuli u SAN – dramske radionice 2.r. ( Jelena Blažević)

No, Sveti Nikola nikako da dođe….

Za to vrijeme ISKRICE su zagrijale atmosferu, Vanessa iz 3.r. ( učiteljica Anita Hrup ) je pjesmicu posvetila Svetom Nikoli.

Hlapića I Gitu zabavio je i cirkus, no čizmice su i dalje bile  prazne….Gdje je Sveti Nikola?

Grga I crni čovjek su iskoristili noć i pomoću ritmike 2.r. ( učiteljica Ksenija Dokmanić)  ukrali još jedan par Hlapićevih čizama!!!

Kako su samo Gita I Hlapić bili tužni! Dok je Hlapić tješio Gitu, Marku su nestale guske! Uz pomoć folkloraša 3.r. (učiteljica Ivana Toth)  ponovno su pronađene.

Anja i Nina su nas odvele do vrtuljka – tamo gdje je najveselije, a Hlapić i Gita pokušali su zaboraviti na sve svoje brige i nevolje.

Lopovi Grga i crni čovjek zbog pohlepe i krađe nisu ni slutili da će biti UHVAĆENI!

Hlapić je pronašao svoje čizmice, a Gita škatuljicu s nakitom!

U ovoj svetoj noći, loši postaju dobri, a dobri se darivaju.

Plesom – ritmika 1.r. ( učiteljica Sanja Budimir ) i pjesmom – zbor ( 1.-4.r., Franjo Rodić ) dozvali smo Svetog Nikolu! Svi zajedno! I stigao je!!!

Sveti Nikola nas je darivao, no s njime je stigao i krampus – baš za naše lopove! U pripremi i podjeli darova pomogle su mu tete iz Općine Lipovljani.

Vidimo se dogodine!

P. S. Hvala svima na realizaciji programa!

(učiteljica Sanja Fehir)