Mali novinari

Svjetski dan hrane

Autor: Klara Ćosić, Dora Bem, Nikolina Klišanin, Josipa Debeljak, Matea Dujić, 17. 10. 2014.

Dana 16. listopada 2014. godine u našoj školi obilježili smo Svjetski dan hrane. Kao i svake godine obilježili smo ga u holu na škole, s mnoštvom štandova punih dječjih radova motiva jeseni. Svaki je razrednik sa svojim razredom napravio suvenire i bilo se teško odlučiti koji kupiti, jer je svaki bio ljepši od drugog.

U izboru ste imali od:
1. razreda – broševe od raznih sjemenki
2. razreda – pribor za kuhanje  ukrašen raznim jesenjim plodovima
3. razreda – ukrasi od jesenjih motiva
4.a razreda – prekrasne ogrlice sa privjescima od sjemenki
4.b razreda – svijećnjake jesenjih plodova
5.a razreda i 5.b razreda – ukrasi od bubamara i cvijeće od perušine ukrašenog  šipkom i vaze s jesenjim plodovima
6.a razreda i 6.b razreda – okviri za slike od kore drveta s jesenjim motivima
7.a razreda – svijećnjaci puni jesenjih plodova
7.b razreda – pločice sa jesenjim motivima i plodovima
8.a razreda – teglice od betona od jesenjih proizvoda, zobena kaša i kolači
8.b razreda – jesenje flašice
8.c razreda – ukrasne pločice za na zid
No, ove godine je bilo i nešto novo. Vjeronaučna skupina s vjeroučiteljicom Vericom Razum-Hrmo prezentirali su nam projekt „MARIJINI OBROCI“ u Hrvatskoj. Saznali smo da ih je osnovao Magnos MacFarnlane-Barrow i sa jednostavnom idejom: školovati djecu koja si to ne mogu priuštiti i u školu im unijeti topli obrok.  Jedna školska godina za dijete u nerazvijenim zemljana je samo 75 kn (uz uključeni topli obrok). Zamislite!Samo 75 kn može vratiti osmijeh na lice djeteta. Danas „MARIJINI OBROCI“ hrane 923.572 djece. Zapamtite, to može biti svatko od nas.

ZATO VAS POZIVAMO DA SE UKLJUČITE I VRATITE BAREM JEDNOM DJETETU OSMIJEH NA LICE!

I NAJMANJI DAR JE VELIKA POMOĆ!