Mali novinari

Veliko oborinsko nevrijeme i poplave

Autor: Iva Meznarić, Ana Mihaljević, 15. 9. 2014.

Veliko nevrijeme koje nas je pogodilo u noći 11./12. rujna 2014. napravilo je teškoće u radu naše škole.

U područnoj školi Stara Subocka nastava je prekinuta, a zbog plavljenja cesta neki učenici nisu mogli biti prevezeni do matične škole.

Nevrijeme je učinilo i veću materijalnu štetu. Došlo je potpunog plavljenja PŠ Stara Subocka. Dvorištem škole tekla je bujica vode dubine više od metra koja je namočila zidove škole, zagadila bunar, odnijela dvorišne klupe, nekoliko sadnica, a pri povlačenju ostavila veću količinu mulja.

Toga se ne sjećaju ni najstariji stanovnici sela. U pratećim objektima škole  unišeni su uskladištene kosilice, oruđe i alati, pričuvni školski inventar, nastavna pomagala i rekviziti, a veća količina starog papira, koji su djeca vrijedno sklupljala u potpunosti je zamuljena.

Odmah nakon povlačenja vode prišlo se potrebnoj sanaciji i dezinfekciji. S nadležnim institucijama dogovorena je deratizacija koja će biti provedena čim to vremenske prilike dopuste.