Mali novinari

1. susret OŠ Josipa Kozarca

Autor: Klara Ćosić, 1. 4. 2014.

18. ožujka 2014. godine  bili smo domaćini  1. susreta škola koje nose ime po književniku i šumaru Josipu Kozarcu.

Naši gosti došli su iz: Semeljaca, Slatine, Soljana i Vinkovaca, a škola iz Slavonskog Šamca sudjelovala je sa svojim literarnim ostvarajima koje smo prezentirali na izložbi.

Program su započeli domaćini, učenici nižih razreda u pratnji tamburaša  te su scenski i uz prigodne stihove dočarali ljepotu naše Slavonije i naših Lipovljana. Uz lipovljansko kolo zaželjeli  su dobrodošlicu svojim gostima.

Zatim su nas svojim programom počastili naši gosti. Njihovi su scenski nastupi bili tematski vezani uz djela Josipa Kozarca:

Slatina:  „Moj djed“

Vinkovci: „Slavonac ljubi svoju slavonsku šumu nadasve“

Semeljci:  ženski likovi iz djela Josipa Kozarca „Biser-Kata“, „Mira Kodolićeva“, „Tena“

Soljani: „Krčelići neće ljepote“