Mali novinari

Nastavlja se projekt „Od lana do ponjave“

Autor: Klara Ćosić, 5. 11. 2013.

Jednog sunčanog listopadnog jutra, održala se još jedna faza projekta „Od lana do ponjave“. Tamo su naši učenici-glumci pokušali dočarati jutarnje buđenje, doručak i kućanske poslove iz prošlosti.

Naš projekt se nastavio odlaskom u Slovačku etno-kuću gdje su naši učenici dočarali jutarnje buđenje. Tamo su se najmanji budili u starinskim krevetima, odjeću su, uz pomoć malo većih, uzimali iz škripavih ormara. Nakon buđenja, starija djeca su iz bunara donijela vodu za umivanje. Zatim smo se svi uputili u malenu kuhinjicu gdje smo jeli žgance i mlijeko za doručak. Nakon doručka, svi smo se poigrali vani, u toplom ozračju sunca.

Zatim smo se svi uputili u Novu Subocku, na imanje Ožoga gdje smo lan, koji se močio 20-ak dana, pažljivo izvadili iz potoka.

I na kraju, svi se veselimo sljedećoj fazi gdje ćemo obrađivati lan za nadolazeće faze.