Uz Dan planeta Zemlje

Autor: Ivona Šakić, 12. 4. 2011.

Obilježen Dan planeta Zemlje

Travanj  je mjesec kad obilježavamo Dan planeta Zemlje. Povodom ovog, za ekologiju značajnog datuma, u našoj školi organiziran je eko-dan 11.4. 2011.

U sklopu eko-dana učenici viših razreda posjetili su izložbu starih zanata koju je postavila udruga „Čuvari baštine“. Učenici su mogli vidjeti licitarska srca, tkalački stan, ručne radove, ukrase od drveta, violine…

Za niže razrede organizirane su kreativne radionice:

-         1. razred:  lutke od kuhače;
-         2. razred: oslikavanje na drvetu, pisanice;
-         3. razred: uskrsni ukrasi;
-         4. razred: oslikavanje staklenki, cvijeće od otpadnog materijala.

Svaki razred predstavio je svoju radionicu i uredio izložbeni štand.

Viši razredi sudjelovali su u natječaju za najbolju fotografiju na temu BILJNI I ŽIVOTINJSKI SVIJET VODENIH STANIŠTA, OBALE.  U prosudbenoj komisiji bili su: Franjka Filipović, Mirko Knjižek, Franjo Capan, Mirela Letvenčuk, Valentina Jugović, Zrinka Krpes-Rožić, Franjo Rodić i Marija Ćosić. Za najbolju fotografiju odabrana je fotografija Kristine Rožić. Prvu nagradu u ime Matice hrvatske uručio je Franjo Rodić. Drugo mjesto i nagradu Češke besede osvojila je Ines Pernička, a treće mjesto i nagradu  DVD-a Piljenice Matea Crepulja. Općuna Lipovljani i Udruga žena "Mlinarice" nagradile su 4. mjesto koje dijele Nikolina Šakić i Matea Marinković.

U fotografskom natječaju sudjelovalo je 119 fotografija i učenici su izborom motiva pokazali kako znaju prepoznati prirodne ljepote našeg kraja. (Melita Lenička)

Kristina Rožić - 1. mjesto

Ines Pernička - 2. mjesto