Upisi u prvi razred

Autor: Ivona Šakić, 29. 3. 2011.

Što je potrebno za upis u prvi razred?

Upisi u prvi razred
Odnose se na djecu koja su rođena 2004. ili 2005. godine te do 1.4.2011. navršavaju 6. godinu života. Potrebno je prvo obaviti pregled kod liječnika školske medicine. Za liječnički pregled potrebno je imati:

- važeću zdravstvenu iskaznicu,
- zdravstveni karton dječjeg liječnika,
- potvrdu liječnika stomatologije o pregledu zubi,
- laboratorijski nalaz hemoglobina.

Pregledi će se odvijati u prostoru Doma Zdravlja Novska na adresi Zagrebačka 6 (ordinacija Školske medicine, dr. Jančula), uz prethodnu najavu (tel. broj: 608–931), u razdoblju od 1.4. do 29.4. 2011. u sljedećem vremenu:

PON, ČET – 13 -19 h
UTO, SRI, PET – 8 -14 h

Nakon obavljenog liječničkog pregleda, sva djeca moraju doći na razgovor školskom pedagogu u matičnu školu u Lipovljanima i tada je obvezno ponijeti liječničku potvrdu. Moguće je doći bilo kojeg petka u travnju i svibnju u vremenu od 8 do 12 h.

Upis u školu će se odvijati 1. i 2. lipnja u vremenu od 9 do 13 h i vršit će se u matičnoj ili područnoj školi kojoj dijete pripada. Na upis je potrebno ponijeti domovnicu i rodni list djeteta. (Mirta Stublija)