Izlet u Slavonski Brod

Autor: Ivona Šakić, 6. 10. 2010.

Tekst i fotografije Dino Milunić, 7.c

U ponedjeljak, 4. listopada sedmi i osmi razredi naše škole išli su na zajednički izlet u Slavonski Brod. Na put smo krenuli u 8. sati. U Slavonski smo  Brod stigli u 9.30.
Prvo smo posjetili zoološki park. U zoološkom smo parku  vidjeli mnoge životinje. Nakon obilaska parka krenuli  smo na ručak. Na putu do restorana vodič nam je pričao o tvornici Đuro Đaković. Saznali smo da je to tvornica koja je proizvodila lokomotive, tramvaje…
Nakon ručka  krenuli smo u Stari grad. Tamo smo bili u galeriji i gledali kako vojnici vježbaju. Dva učenika su dobila nagradu zbog vježbe koju su jako dobro odradili. Nakon galerije i Starog grada krenuli smo u  obilazak centra grada.
U centru smo se zaustavili  kod spomenika  poginuloj djeci i braniteljima, te kod kipa Ivane Brlić-Mažuranić. Nakon toga  imali smo  nešto slobodnog vremena.
Dalje smo krenuli do franjevačkog samostana u kojem smo posjetili sobu Dragutina Tadijanovića. Razgledali smo crkvu u baroknom stilu.
Zadnja postaja našeg izleta bio je kafić poznatog hrvatskog nogometnog reprezentativca Ivice Olića.
Kad smo stigli u Lipovljane, svi smo bili umorni od puta i jedva smo  čekali odmor.