Dan jabuka - prvi razred

Autor: Ivona Šakić, 7. 11. 2008.

20.10. prvi razred obilježio Dan jabuka.

Cijela učionica mirisala je na ukusne jesenske plodove.  Dan je počeo neobičnim ulaskom u učionicu naše učiteljice Mirjane, odjevene u jesensku damu. Ona nas je pozvala u berbu različitih jesenskih plodova. Igrali smo se branja grožđa, jabuka, vađenja krumpira ...  Za nagradu podijelili smo jabuke iz njene košare. Opipali smo jabuke, uspoređivali, kušali i na kraju ih opisivali.

Učili smo njihove boje na engleskom jeziku s učiteljicom Sanjom i prebrojavali ih. Na velikom drvetu nacrtanom na ploči uočavali smo različite crte, sjecišta.  Slagali smo papirnate jabuke na te točke kao i u košaru koju smo nacrtali spajajući točke.

Izrađivali smo u skupinama male plakate. Iako smo prvi razred već smo pisali rečenice, neke uz pomoć sličica.

Najljepši dio dana bio je pravljenje voćne salate. Pomogla nam je teta Ana (jer noževi mogu biti opasni). Ipak pomoć nam nije trebala u kušanju salate. Bila je vrlo ukusna, a cijeli dan još smo začinili jesenskom pjesmom i plesom.

Bilo je vrlo, vrlo zabavno, a to smo potvrdili i svojom ocjenom. Svi smo na male papirnate jabuke za ovaj dan dali ocjenu .

Više naših slika pogledajte ovdje.

Učenici prvog razreda