Dani Josipa Kozarca

Autor: Melanija Milović, 21. 3. 2024.

U petak, 15. ožujka u Narodnoj knjižnici i čitaonici održani su 10. po redu  ”Dani Josipa Kozarca u Lipovljanima”. Ovogodišnja aktualna tema znanstveno stručnoga skupa bila je: ”Slavonska šuma u izazovima klimatskih promjena”. Znanstveno stručni skup započeo je kratkim otvorenjem izložbe fotografija ”Šuma okom šumara”, koju svake godine organizira Hrvatsko šumarsko društvo, u kojem su scenskim nastupom sudjelovali naši učenici David Komljenović iz 7. a razreda pričitavši prozni rad na temu „Ljepota šume“ te Vinka Franić, učenica 7. b razreda.

Prilikom otvorenja samog znanstveno stručnog skupa, prikazan je isječak iz igrano-dokumentarnog filma „”Dnevnik školskih uspomena – naših 250”, a učenica 7. a razreda Josipa Cumbo pročitala je svoju pjesmu na temu „Šuma“, dok je učenik David Komljenović pročitao neke inspirativne citate iz Kozarčeve „Slavonske šume“. Mentorica im je bila učiteljica Lea Rugole Heštera.