Učenici PŠ Stara Subocka posjetili Policijsku postaju Novska

Autor: Melanija Milović, 14. 11. 2023.

U utorak 24. listopada, u posjet Policijskoj postaji Novska stigli su učenici PŠ Stara Subocka.Učenici su bili jako radoznali i imali su puno pitanja, a policajci su im sa zadovoljstvom odgovarali. Na kraju su nas počastili sokom i grickalicama.Kao zahvalu za zanimljivo i poučno razgledavanje učenici su policajcima poklonili crtež policajca kojeg su sami nacrtali.

Hvala Policijskoj postaji Novska!

Veselimo se ponovnom susretu.

Učenici  i učiteljice PŠ Stara Subocka

Na samom ulazu u postaju dočekali su nas policajci Milan Pilipović i Suzana Iličić Šakić  koji su nas poveli u razgledavanje. Razgledavanje je krenulo od prostorije u kojoj su dežurni policajci, a nastavilo se u prostoriji u kojoj radi policajac kriminalist. Učenici su sa zanimanjem slušali kako kriminalist opisuje svoj posao koji je vrlo zanimljiv , ali i odgovoran. Najzanimljivije bilo je razgledati „maricu“,  terensko policijsko vozilo i naravno policijski motor.  Neki učenici sjeli su na motor i u terensko vozilo i zamislili se u ulozi policajaca.

Policajci Milan i Suzana predstavili su nam projekt MAH – 1 „Mogu ako hoću“ iz kojeg su učenici saznali koje su to štetne radnje, ali i kako se u svakom trenutku mogu obratiti policiji za pomoć.