Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje

Autor: Melanija Milović, 18. 10. 2023.

Dana 12. listopada u našoj školi obilježeni su Dani kruha i zahvalnosti te je predstavljen projekt "Marijini obroci" u kojemu će i ove školske godine sudjelovati učenici i djelatnici naše škole.

Tako nastavljamo uspješno sudjelovanje u globalnom projektu koji poslužuje obroke za 2.429.182 djece svakog školskog dana. U protekloj školskoj godini 2022./2023. prikupili smo ukupno 851,49 € čime smo omogućili da 48 djece prima obrok svakog dana na svom mjestu školovanja.

Kroz druženje, slaganje slagalica i slika, prezentaciju, video uratke i razgovor djeca su se upoznala s problemom gladi u svijetu te o našoj moći da pomognemo onima kojima je pomoć potrebna. Prigodom Dana kruha učenici su se u svojim razredima počastili pecivima, kiflicama i kolačima koje su sami pripremali i donosili.

Jeste li znali da su samo 22 € dovoljna su kako bi jedno dijete primalo obroke na mjestu obrazovanja tijekom cijele školske godine?

Ove školske godine imat ćemo veliku zajedničku kasicu u holu škole u koju ćemo prikupljati donacije cijelu školsku godinu. Pri kraju školske godine naše donacije ćemo poslati udruzi "Marijini obroci". Cilj nam je kasicu napuniti te tako prikupiti što više sredstava kako bi nahranili što više gladne djece. Više informacija o Marijinim obrocima potražite na: https://www.marysmeals.hr/.

U sklopu Dana kruha i zahvalnosti proveli smo i svima dobro poznatu akciju "Kila - litra" kojom pomažemo potrebitima koji žive i u našoj blizini. Učenici i djelatnici su sudjelovali prikupljanjem namirnica i potrepština koje će župni Caritas dalje proslijediti obiteljima i kućanstvima u potrebi na području Župe Lipovljani. Hvala svima na sudjelovanju i svakom dobrom djelu koje činite!