Europski dan jezika

Autor: Melanija Milović, 28. 9. 2023.

U srijedu, 27. rujna 2023. godine, u našoj školi se održao program obilježavanja Europskog dana jezika.
Mi smo ga obilježili međurazrednim natjecanjem u kvizu znanja.

Europski dan jezika obilježava se od 26. rujna 2001. godine kada su ga uveli Europska komisija i Vijeće Europe. Cilj ovoga Dana je promoviranje i vrednovanje svih jezika Europe, a i šire.
Mi smo ga obilježili međurazrednim natjecanjem u kvizu znanja. Natjecali su se učenici petih i šestih razreda koji su kroz raznolika pitanja iz područja jezika mogli provjeriti svoja znanja te se iskušati u „jezikolomcima“. Učenici su bili podijeljeni u četiri skupine prema razredima, a komisija su bile naše pedagoginja Anja Lončarić i psihologinja Matija Đurasek. Najuspješnijima su se pokazali učenici 6.b razrednog odjela: Mia Janjić, Matej Komljenović, Matija Ksenić i Matija Ivan Zekić. Učenici su se dobro zabavili, a i nešto novo naučili. Program za Europski dan jezika postaje polako i tradicija u našoj školi s obzirom da je ovo već druga godina njegova obilježavanja.