OŠ Josipa Kozarca, Lipovljani uspješno realizirala projekt koji je sufinancirala INA kroz „Zeleni pojas“

Autor: Melanija Milović, 27. 10. 2022.

S ciljem širenja svijesti o važnosti održivog razvoja INA od 2014. godine provodi program Zeleni pojas u sklopu kojeg sufinancira ekološke projekte.  Među ovogodišnjim odabranim projektima je i projekt Arboretum – mjesto učenja, igre i zabave, OŠ Josipa Kozarca Lipovljani, Lipovljani. Ovaj je projekt INA sufinancirala u iznosu od 25.000 kn.

O svim aktivnostima projekta pročitajte pod OPŠIRNIJE.

Tijekom provedbe projekta od svibnja do listopada učenici su u suradnji sa zaposlenicima škole i roditeljima posadili sadnice drveća i cvijeća koje su kupljene doniranim sredstvima. Također su kupljene grablje, motike, štihače, tačke, vreće za lišće, kosilica, rezač visokih grana i puhač lišća. Nabavljenom opremom provodili su se sezonski radovi u arboretumu; okopavalo, plijevilo, uklanjalo suho i bolesno granje, drveće i ostalo raslinje, grabljalo, usisavalo lišće i kosila trava. Osim toga uređene su postojeće i postavljene nove klupe i koševi. Zahvaljujući kupljenoj opremi tijekom proteklog tjedna održana je velika jesenska akcija uređenja arboretuma u kojoj su sudjelovali učenici, zaposlenici škole i roditelji te ostali zainteresirani sumještani. Ravnateljica škole Mirjana Faltis zahvaljuje INA-i što je prepoznala, za školu i lokalnu zajednicu veoma važan projekt, kojim će se unaprijediti i omogućiti učenje na zanimljiviji način, u prirodi i iz nje.