Održana završna konferencija i predstavljeni rezultati projekta „Kreativni čitatelji“

Autor: Melanija Milović, 27. 6. 2022.

U srijedu 15. lipnja u našoj školi održana je završna konferencija Erasmus + projekta „Kreativni čitatelji“. Projekt je započeo 1. rujna 2019. godine, a u njemu su sudjelovale škole iz Grčke, Sjeverne Makedonije, Češke i Latvije. Nositelj projekta bila je naša škola.

Neki od ciljeva projekta bili su potaknuti kreativni pristup lektiri, razvijati čitalačku pismenost, poticati učenika na aktivno i kreativno čitanje, razvijati motivaciju za čitanjem, razmjenjivati iskustava dobre prakse sa školama partnerima i drugi.

U uvodnom dijelu o samom projektu govorila je ravnateljica Mirjana Faltis dok su učiteljice Lea Rugole Heštera i Marija Žilka podijelile svoja iskustva o drugačijem, kreativnom radu s učenicima u predmetnoj i razrednoj nastavi. Knjižničarka Melanija Milović izvijestila je o aktivnostima koje su se provodile u knjižnici u svrhu ostvarivanja ciljeva projekta.

Zbog nepovoljne epidemiološke situacije održane su virtualne mobilnosti s partnerskim školama Sjeverne Makedonije i Češke dok su mobilnosti u Grču i Latviju održane uživo. Svoje dojmove, nova iskustva, spoznaje i  saznanja iznijeli su učenici koji su sudjelovali u projektu.

Konferencija je završila statistikom koju je pripremila učiteljica Sanja Vitman Đurij.

Zahvaljujemo se svima koji su na bilo koji način doprinijeli uspješnoj realizaciji ovog projekta.