Izlet učenika petih razreda u Osijek i Kopački rit

Autor: Melanija Milović, 3. 6. 2022.

Prošli su tjedan učenici petih razreda u pratnji učiteljica Ivane Toth i Lee Rugole Heštera te učitelja Franje Rodića posjetili Park prirode Kopački rit.

Uz stručnog vodiča naučili su kako se u tom parku svake godine gnijezdi oko 140 vrsta ptica, a velika bioraznolikost od 2000 bioloških vrsta odraz je bogate flore i faune parka. Dijelovi kopna i ritskih voda čine vrlo složen mozaik, a njihov oblik i funkcija u datom trenutku ovise o količini nadošle vode. Nakon vožnje brodom i razgledavanja Parka, posjetili su Osijek gdje su ručali te se počastili ukusnim sladoledom. U poslijepodnevnim satima posjetili su Cinestar te pogledali kino projekciju filma „Sonic Super Jež 2“. U Lipovljane su se puni dojmova vratili u večernjim satima. Već sada jedva čekaju novi izlet.