Dan Europe u našoj školi

Autor: Melanija Milović, 16. 5. 2022.

9. svibnja smo obilježili Dan Europe. Sat smo započeli himnom Republike Hrvatske i Europske unije koje nam je otpjevala učenica 7.b razreda Lucija Jancetić. Učenice Valerija Dalenjak i Nia Bedeniković su nam objasnile što je Europska unija, kako je nastala i kako se širila.

Nakon toga nam je slijedio onaj zabavniji dio, natjecanje između 7.a, 7.b i 7.c razreda.

7.a razred predstavljali su Patrik Đurij, Josip Lenička i Roko Nerlović. 7. b razred predstavljali su Stefani Dlouhi, Lucija Jancetić i Nadia Kravčuk.  Predstavnici 7. c razreda bili su Toni Hepner, Tara Jurić i Ivan Šalić.

Učenici su slagali parove država i njihovih obilježja, puzzle sa slikom Europe, odgovarali na pitanja o Europi, slagali zastavu Europske unije i slično. Najuspješniji je bio  7.a razred. 7.b je osvojio 2., a 7.c treće mjesto. Svi koji su sudjelovali u kvizu su dobili male nagrade i pohvalnice. Bilo je poučno, ali i zabavno na takav način obilježiti Dan Europe.