"Kreativni čitatelji" - mobilnost Latvija - 4. dan

Autor: Melanija Milović, 13. 5. 2022.

4. dan - 10.5.2022.

Dan latvijskih pisaca

Današnji dan bio je posebno zanimljiv i uzbudljiv. Započeo je književnim susretom s maldom pjesnikinjom Ievom Samauskom. Zatim smo se upoznali s radom poznatog latvijskog pisca Imantsa Ziedonisa. Njegova priča iz zbirke "Colorful Tales" ujedno je bila poticaj učenicima za osmišljavanje svoje vlastite priče. Nakon ručka domaćini su nad odveli do prekrasnog grada Kuldiga. Prošetali smo obalom rijeke Vente do mjesta na kojem su njeni slapovi najširi po čemu je Venta poznata ne samo u Latviji već u cijeloj Europi. Šetnju smo nastavili gradom te obišli povijesni muzej koji na zanimljiv način priča priču o gradu i njegovoj povijesti. Zahvaljujući zvukovnim i svjetlosnim efektima, video projekcijama i atraktivnim interaktivnim eksponatima i sami smo postali sudionici te povijesne priče. Poslije muzeja nastavili smo put do novog odredišta gdje smo se odmorili i okrijepili u živopisnom restoranu smještenom u vjetrenjači. Dan je završio odlaskom do obale Baltičkog mora koje nas je oduševilo i iznenadilo jer je potpuno drugačije od nama poznatog Jadranskog mora.