Obilježili smo Noć knjige

Autor: Melanija Milović, 28. 4. 2022.

I ove godine pridružili smo se obilježavanju Noći knjige. Nakon dvije godine virtualnog obilježavanja u holu naše škole oko podneva skupili su se učenici nižih razreda kako bi uživali u programu koji je organizirala i vodila knjižničarka Melanija Milović. Iako je naziv manifestacije Noć knjige ovime smo dokazali da ljubav prema  knjizi  i književno stvaralaštvo moramo poticati uvijek i na svakomu mjestu, bez obzira na doba dana.

Budući da se ove godine obilježavaju dvije značajne obljetnice – 400. obljetnica rođenja francuskog književnika Molièrea, te 100. obljetnica rođenja jedne od najvećih hrvatskih književnica Vesne Parun i mi smo započeli obilježavanje čitanjem pjesama za djecu koje je napisala Vesna Parun.

Oduševljeni lektirom koju čitali ovaj mjesec učenici trećeg razreda pročitali su nekoliko pjesama iz zbirke pjesama Luke Paljetka Miševi i mačke naglavačke i na taj način zainteresirali druge učenike da pročitaju knjigu.

Program je  nastavljen predstavljanjem učenika koji su sudjelovali na ovogodišnjoj smotri LiDraNo. Na kraju obilježavanja Noći knjige učenice od 5. do 7. razreda pročitale su svoje pjesme. Za učenike četvrtog razreda knjižničarka je pripremila kviz iz lektire koje su čitali od 1. do 4. razreda.

S porukom „čitanjem obogaćujemo sebe i gradimo svoje samopouzdanje, a time i znanje koje uvijek nosimo u sebi i nitko nam ga ne može oduzeti“ iščekujemo novu Noć knjige.