„Kreativni čitatelji“ - četvrta mobilnost učenika

Autor: Melanija Milović, 13. 4. 2022.

Četvrta mobilnost partnera u projektu Kreativni čitatelji, u okviru Erasmus+ programa, održala se od 28.3. do 1.4.2022. godine u Grčkoj. Domaćin mobilnosti bila je Osnovna škola 4DIMOTIKON PEFKON iz Thessalonikija. Osim projektnog tima OŠ Josipa Kozarca, Lipovljani (koja je službeni nositelj projekta), mobilnosti su prisustvovali i partneri iz Češke, Latvije i Makedonije.

Tijekom mobilnosti učenici su koristeći različite aplikacije i digitalne alate na inovativan način predstavljali svoje kreativne vještine, razvijali kritičko mišljenje i rješavali problemske zadatke.

Radeći u grupama učenici su se upoznali s aplikacijom webquest kroz pročitanu basnu Lisica i roda. Također su pisali haiku na temu mir u svijetu. Kroz aktivnosti mobilnosti bila je obuhvaćena dramatizacija priče Polxeny koju su predstavili učenici škole. Osim toga predstavili smo naše te se upoznali sa uskršnjim običajima zemalja partnera, tradicionalnim plesovima i dječjim igrama. Naučili smo plesati grčki tradicionalni ples sirtaki. Uređivali smo europski kutak sa partnerima kako bi predstavili svoju zemlju, a posebice njene književnike.

Osim aktivnosti u školi vrijeme smo provodili i u obilasku grada Thessalonikija. Ova mobilnost bila je posebice važna za učenike naše škole koji su imali priliku upoznati druge kulture, način života i rada te ostvariti prijateljstvo s drugim učenicima i unaprijediti vještine korištenja engleskog jezika kao i vlastitu kreativnost.

Posljednja mobilnost iz projekta Kreativni čitatelji održat će se u Latviji 9.5.-13.5.2022. godine u kojoj će sudjelovati učenici i učitelji iz naše škole.