Književna večer posvećena Tarasu Ševčenku, Lipovljani

Autor: Melanija Milović, 4. 4. 2022.

"Učite se, ...tuđe izučavajte, svoga se ne sramite..." Ševčenkove su riječi kojih se učenici OŠ Josipa Kozarca Lipovljani, koji pohađaju nastavu ukrajinskog jezika i kulture, pridržavaju.
Zajedno sa svojom učiteljicom Tatjanom Lasek Žagar sudjelovali su na književnoj večeri posvećenoj Tarasu Ševčenku 19. 3. 2022. u Lipovljanima u organizaciji KUD Karpati Lipovljani.

Obogatili su ovu večer čitanjem poezije Tarasa Ševčenka na ukrajinskom jeziku te izvedbom njegove uglazbljene pjesme Procvala je u dolini crvena kalina. Naglasili su također značenje Tarasa Ševčenka za Ukrajince, za cijeli svijet, koji je svojim djelima ukazao put do slobode. Lipovljanskim učenicima se pridružio i dječak Bogdan iz Ukrajine te riječima ukrajinskog proroka dao do znanja, da nama kao i Tarasu Ševčenku tada, nije svejedno što se dešava u Ukrajini i što će s njom biti.