Women in Space

Autor: Melanija Milović, 28. 3. 2022.

Ove školske godine naša škola sudjeluje u etwinning projektu Women in Space, stoga smo tijekom veljače i ožujka provodili  aktivnosti  povodom Međunarodnog dana žena i djevojaka u znanosti i Dana žena. Naši partneri u projektu su pet srednjih  i pet osnovnih škola iz Hrvatske, jedna škola iz Srbije, jedna iz Italije te dvije srednje škole iz Turske, s kojima smo dogovorili kako ćemo u veljači izrađivati fizičke i digitalne čestitke te tako poticati kreativno izražavanje i razvijati digitalne vještine.

Naše učenice Lucija Jancetić, Stefani Doluhi, Katja Ilišin, Hana Đusi izradile su maštovite digitalne materijale koje smo slali na adrese škola koje sudjeluju u projektu.

Učenica Lucija Jancetić izradila je i popratne materijale(knjižnu oznaku, inspirativnu poruku te knjižicu) koje smo elektronskom poštom poslali u dvije škole u Italiji i jednu u Tursku.

Lucijne materijale koristili su učenici u Chieti te nas je u ožujku obradovalo pismo s knjižnim oznakama koje su napravili za nas.

Učenice Hana Đusi i Katja Ilišin su istraživale živote poznatih znanstvenica, izrađivale plakat te ih prezentirale s naglaskom na njihov doprinos znanosti. Tako smo među ostalim saznali više i o poznatim matematičarkama Juliji Robinson i Amalie Emmy Noether te Sophie German.

Učiteljice Dijana Popović i Ivana Klišanin