Našu školu posjetio je župan Ivan Celjak

Autor: Melanija Milović, 22. 3. 2022.

Našu školu posjetio je 18. ožujka 2022. godine župan Ivan Celjak sa suradnicima, zamjenikom Mihaelom Jurićem te pročelnikom Darjanom Vlahovom. Tijekom boravka ravnateljica ga je upoznala s radom škole, investicijskim ulaganjima i većim projektima.

Posljednjih godina znatno se ulagalo u uređenje matične te područnih škola. Županija je kao osnivač u školu uložila gotovo 10 milijuna kuna. Od većih provedenih  radova za istaknuti je postavljanje vanjske i unutarnje hidrantske mreže,  energetska obnova  matične škole i sportske dvorane koja uključuje  toplinsku izolaciju i rekonstrukcija krovišta, izmjenu  postojeće rasvjete, postavljanje plastične stolarije,   postavljanje solarnih kolektora i nove fasade te izmjenu poda u sportskoj dvorani.  Također je uređena i potpuno  opremljena školska kuhinja, blagovaonica i popratne prostorije. Od većih projekata u tijeku su pripremni radovi postavljanja nove kotlovnice. Župan je izrazio zadovoljstvo viđenim te naglasio važnost ulaganja u školske ustanove.

Uz Sisačko-moslavačku županiju kao osnivača,  za poboljšanje rada škole ulažu se financijska sredstva od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja, Općine Lipovljani, Grada Novske kao i sredstva iz vlastitih izvora i donacije.