Općinsko/gradska smotra LiDraNo 2022.

Autor: Melanija Milović, 22. 2. 2022.

Naša je škola bila domaćin Općinsko/gradskoj smotri literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2022. U kategoriji osnovnih škola na smotri su sudjelovale uz našu školu, OŠ Novska, OŠ Jasenovac i Katolička osnovna škola  u Novskoj. U kategoriji srednjih škola sudjelovala je Srednja škola Novska. Između 11 pojedinačnih scenskih nastupa povjerenstvo je predložilo za županijsku razinu smotre 5 učenika osnovne škole i 2 učenika srednje škole.

Članice prosudbenog povjerenstva za dramsko-scenski izraz bile su učiteljice Lea Rugole Heštera, Sanja Vitman Đurij i Anderja Puškaš. Na županijsku smotru upućeni su učenici osnovnih škola: Leona Jupek, Gabriel Tutić, Petra Turas, Erika Šepović, i Mia Vidaković  te učenici srednje škole Klara Moguš i Šimun Golub.  Menorice učenicima osnovnih škola  su učiteljice Ksenija Jurić, Sanja Budimir, Vera Mađerić i Kristina Grdur. Učenicima srednje škole mentorice su učiteljice Andrea Babić i Željka Pugelnik Vuković. Članice povjerenstva za literarni izraz bile su učiteljice Željka Pugelnik Vuković, Andrea Babić i Helena Buljan koje su od četiri pristigla odabrale dva literarna rada za županijsku smotru. Literarne radove pod nazivom „Ivan s dodanim a“ i  „O ratu“, su napisali učenici naše škole, a mentorica je učiteljica Lea Rugole Heštera.  Srednju školu na županijskoj smotri predstavit će literarni uradak pod nazivom „Povratak u Vukovar“ pod mentorstvom učiteljice Danijele Pauković.  Učenicima, mentorima i prosudbenim povjerenstvima zahvaljujemo na sudjelovanju, a predloženima na daljnju razinu natjecanja želimo puno uspjeha.