Posjetili smo Vukovar

Autor: Melanija Milović, 22. 2. 2022.

Učenici osmih razreda posjetili su Vukovar.

Riječ je o projektu koji obuhvaća učenje o vrijednostima Domovinskog rata i značaja bitke za Vukovar u obrani suvereniteta i teritorijalne cjelovitosti suvremene Republike Hrvatske.

Terenska nastava ostavila je snažan dojam na učenike te se svi nadaju ponovnom posjetu.

Terenska nastava u Vukovaru započela je predavanjem u kojem su učenici  upoznati s demokratskim procesima koji su doveli do stvaranja suverene i samostalne Republike Hrvatske te kako je ona obranjena u Domovinskom ratu.

Učenici su posjetili memorijalna mjesta (Memorijalno groblje, Ovčara, Trpinjska cesta) na području grada Vukovara gdje su kroz predavanja vodiča pukovnika Ivankovića uvedeni u događaje koji su se u Vukovaru odigrali ratne 1991. godine. Uz povijest vezanu za Domovinski rat, učenici su se upoznali s povijesnom i kulturnom baštinom grada Vukovara te su, između ostalog, posjetili Muzej vučedolske kulture. Prisjetili su se Vučedolaca koji su ostavili neizbrisiv trag u razvoju čovječanstva.