Svečano obilježena 240. godišnjica škole u Lipovljanima

Autor: Ivona Šakić, 18. 3. 2010.

U Osnovnoj školi Josipa Kozarca u Lipovljanima 18. ožujka svečano je proslavljen Dan škole i 240. obljetnica škole u Lipovljanima. Tom prigodom izdana je istoimena monografija u suradnji OŠ Josipa Kozarca i Matice hrvatske, ogranka Lipovljani.

Svečani program pripremili su učitelji i učenici matične škole i svih područnih razrednih odjela. Na početku programa ravnateljica Franjka Filipović pozdravila je sve goste, između ostalih posebno Vinka Filipovića, ravnatelja Agencije za odgoj i obrazovanje, Ivana Lovrekovića, pročelnika Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i šport SMŽ te goste iz OŠ Matije Gupca iz Cernika na čelu  s ravnateljem Matom Ordenićem.

Načelnik Općine Lipovljani Mario Ribar uručio je nagrade učenicima godine: Antoniji Šašković i Marijanu Smetku. Nagrađeni su bili i učenici koji su sudjelovali na državnom ekološkom kvizu, njihovi voditelji, voditelj sportskih aktivnosti Georgije Šeba, stolnotenisači i još nekoliko djelatnika škole.

Nakon pozdravne riječi uslijedio je kulturno-umjetnički program u kojem su sudjelovali svi područni razredni odjeli i matična škola. U razigranom i veselom ritmu nizale su se skupine učenika koje su prisutnima pokazale bogatstvo sadržaja slobodnih aktivnosti. Nastupili su i tamburaši OŠ Matije Gupca iz Cernika. Glasan pljesak potvrdio je kvalitetu njihove izvedbe. Svim gostima poklonjene su monografije, eko-vrećice i radovi učenika 8.a razreda.

U holu je postavljena mala tehnička izložba te izložba likovnih radova i fotografija. Josipu Kozarcu u spomen bio je uređen i jedan „šumski kutak“ koji su uredili učenici 4. a razreda i učiteljica Vlasta Ribar.

Uslijedio je ručak za sve goste i djelatnike škole. Druženje su uljepšali zvuci tamburice tamburaša iz Cernika. (Melita L.)

Više fotografija pogledajte u našoj fotogaleriji.