Učenici 3.a razreda obilježili su 20.11. Međunarodni dan djeteta

Autor: Sanja Baić, 23. 11. 2020.

Učenici 3.a razreda obilježili su 20.11. Međunarodni dan djeteta. Prisjetili smo se prava djece koja smo prošle godine učili na satu razrednika i prirodi i društvu. Čitali smo pjesmu Brzojavi iz dječje pošte. Razgovarali smo o njoj, a zatim smo na ploču napisali naša razredna pravila kojih bi se trebali pridržavati. Pravila smo odlučili provoditi u razredu. Najteže će nam biti pravilo NEĆEMO PRIČATI U ZBORU i MORAMO GOVORITI TIHO. Podijelili smo se u 4 skupine. 1. skupina je pisala na plakat razredna pravila, 2. skupina je neka pravila prikazala stripom, 3. skupina je igrala igrice o pravima djeteta na računalu, a 4. skupina se dodavala lopticom te su lopticom gađali plastičnu bocu. Sve su skupine uspješno obavile zadatak te su zajednički surađivali u svim zadacima. Učenici su bili veoma sretni  i zadovoljni načinom današnjeg rada, a najveća sreća je bila što ih je učiteljica povodom toga dana poštedjela domaće zadaće.

Učiteljica: Sanja  Budimir