POČETAK NASTAVNE GODINE 2020./2021.

Autor: Ivona Šakić, 31. 8. 2020.

Dragi učenici i roditelji,

obavještavamo vas da nastava počinje 07.09.2020. godine s radom u dvije smjene (trajanje sata 40 min) prema sljedećim uputama i  rasporedu: (pročitati pod "opširnije")

MATIČNA ŠKOLA

Učenici će se ispred škole grupirati po razredima i čekati razrednike koji će doći po njih i uvesti ih u školu.

ZAŠTITNE MASKICE

Učenici 1.-8. razreda su obavezni nositi maske u školskim autobusima. Učenici od 5. – 8. razreda obavezni su nositi masku sve do ulaska u učionice.

Zaštitne maskice  od tekstila dobiti će svi učenici putnici i učenici od 5.-8. razreda. Prvi dan nastave učenici moraju ponijeti svoju zaštitnu maskicu, a kada dođu u školu zaštitne maskice bit će im podijeljene.

ULAZAK I IZLAZAK IZ ŠKOLE

Važno je održavati razmak od 1,5 metara. Učenici petih i šestih razreda će se grupirati ispred glavnog ulaza, a sedmih i osmih ispred bočnog ulaza. Učenici prvog i drugih razreda u popodnevnoj smjeni se grupiraju na glavnom ulazu, a treći i četvrti razredi na bočnom ulazu

Razrednica 2.a. razreda je Sanja Fehir, a 2.b. razreda Anita Bilogrević. Razrednice će ispred škole podijeliti učenike u pripadajuće razrede.

Razrednica 5.a. razreda u školskoj godini 2020./2021. je Valentina Jugović. U taj razred idu učenici 4.a. razreda školske godine 2019./2020. (razrednica Anita Bilogrević) i učenici područne škole Kraljeva Velika.

Razrednica 5.b. razreda je Adriana Šegotić. U taj razred idu učenici 4.b. razreda školske godine 2019./2020. (razrednica Ivana Ptičar) i učenici područne škole Kozarice.

Razrednica 5.c. razreda je Ksenija Jurić. U taj razred idu učenici područnih škola Stara Subocka, Nova Subocka i Piljenice.

Prvi nastavni dan, roditelji i učenici 1. razreda trebaju biti ispred škole u 14:30 sati. Roditelji su obavezni nositi maske u prostoru škole u kojoj će se zadržati kratko s ravnateljicom, pedagoginjama i razrednicom.

MJERENJE TEMPERATURE

Svi su roditelji dužni izmjeriti djeci temperaturu svaki dan prije škole, a roditelji učenika od 1.-4. razreda potrebni su izmjerenu temperaturu upisati u informativku ili bilježnicu koju će učenici nositi u školu.

ORGANIZACIJA RADA

Prvi dan škole nastava za učenike predmetne nastave bit će organizirana kroz 4 nastavna sata (7,45-10,40 sati), a za učenike 1.- 4. kroz 3 nastavna sata. (14,00-16,30 sati).  Svi učenici trebaju ponijeti papuče, torbu za preuzimanje udžbenika i raspored sati.

Prvi dan škole dovoz učenika putnika (5.- 8. razreda) bit će po sljedećem rasporedu:
Dovoz: Nova Subocka 7,00 sati
           Sigetac 6,50 sati - Stara Subocka 6,55 sati

Kraljeva Velika 7,20 sati

Piljenice 7,20 sati
            Kozarice 7,00 sati

Krivaj-7,15 sati

Odvoz: Lipovljani-Nova Subocka-Stara Subocka-Sigetac 10,45 sati
            Lipovljani-Kraljeva Velika i Piljenice 10,45 sati
            Lipovljani-Krivaj-Torovi-Kozarice 10,45 sati

Prvi dan škole dovoz učenika putnika (1.- 4. razreda) bit će po sljedećem rasporedu:

Dovoz: Kozarice (male)-13,40 sati-Torovi-Krivaj- 13,45 sati

Odvoz: Lipovljani-Krivaj-Torovi-Kozarice 16,35 sati

PREHRANA UČENIKA

Matična škola Lipovljani

Molimo vas da do ponedjeljka razmislite hoće li se Vaše dijete hraniti u školskoj kuhinji kako bi učenici znali prenijeti tu informaciju svojim razrednicima. Školska kuhinja počinje s radom od utorka, 8. rujna 2020. godine. Cijena školskog obroka iznosi 6,00 kuna po danu.

Područne škole

Molimo vas da do ponedjeljka razmislite hoće li se Vaše dijete hraniti. Prehrana za učenike područnih škola bit će organizirana kao mliječni obrok, a cijena obroka iznosi 6,00 kuna po danu.

BESPLATNA PREHRANA UČENIKA

Sisačko-moslavačka županija putem EU fonda financira besplatnu prehranu za učenike koji imaju pravo na dječji doplatak. Ukoliko želite podnijeti zahtjev za besplatnu prehranu učenika, molimo Vas da do petka, 11. 9. 2020. godine, predate:

1. Važeće Rješenje o priznavanju prava na doplatak za djecu

ili

2. Potvrdu o isplaćenom doplatku za djecu HZMO-a (potvrda je dostupna i u sustavu e-Građani

ili

3. Potvrdu o visini dohotka i primitka Porezne uprave iz koje je vidljiva isplata dječjeg doplatka.

Zahtjev za besplatnu prehranu koji možete preuzeti na ovoj poveznici   ili zahtjev razrednik/ca može dati učeniku da ponese kući.

SUFINANCIRANA PREHRANA 50%

Također, Sisačko- moslavačka županija donijela je Odluku o sufinanciranje školske kuhinje sa 50% sredstava u školskoj godini 2020./2021. Sufinanciranje ostvaruju učenici koji žive u obitelji sa troje i više djece, od kojih su djeca članovi kućanstva te predškolske i školske dobi te studenti.

Zahtjev za sufinanciranjem školske kuhinje u iznosu od 50% možete preuzeti na ovoj  poveznici   ili razrednik/ca može dati učeniku da ponese kući.

Rok za predaju zahtjeva je petak, 11. 9. 2020. godine.

Navedene dokumente potrebno je dati učeniku koji će ih zatim predati razredniku/ci.

PODRUČNE ŠKOLE

Prvašići dolaze u pratnji roditelja koji su u školi obavezni nositi maske. Prvi školski dan nastava će biti organizirana kroz 3 školska sata.

Nova Subocka

1. i 2./3. razredi, 8,00 - 10, 20 sati
4.razred. 13,00 - 15,20 sati

Kraljeva Velika

1./2 razredi, 8,00 - 10,20 sati
3./4. razred. 13,00 - 15,20 sati

Piljenice, Stara Subocka, Kozarice

8,00 - 10,20 sati

Hrvatski zavod za javno zdravstvo izdao je UPUTE ZA SPRJEČAVANJE I SUZBIJANJE EPIDEMIJE COVID-19 VEZANO ZA RAD PREDŠKOLSKIH USTANOVA, OSNOVNIH I SREDNJIH ŠKOLA U ŠKOLSKOJ GODINI 2020./2021. MOLIMO VAS DA PROUČITE DOKUMENT:https://www.hzjz.hr/wpcontent/uploads/2020/03/Upute_vrtici_i_skole_24_08_2020_HZJZ-1.pdf.

Ministarstvo znanosti i obrazovanja izdalo je modele i preporuke za rad u uvjetima povezanima s COVID -19 u pedagoškoj/školskoj godini 2020./2021.: https://mzo.gov.hr/UserDocsImages//dokumenti//Modeli%20i%20preporuke%20za%20provedbu%20nastave%20u%202020-2021%20(29.8.2020).pdf

Želim nam svima veselu i uspješnu novu školsku godinu!!

RAVNATELJICA
Mirjana Faltis