Povratak učenika razredne nastave u školske klupe

Autor: Melanija Milović, Ivona Šakić, 21. 5. 2020.

Poštovani roditelji,

prema uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Ministarstva znanosti i obrazovanja u ponedjeljak 25. svibnja 2020. godine učenici od 1. do 4. razreda vraćaju se u školske klupe. Oni roditelji koji još uvijek imaju opravdane objektivne ili subjektivne razloge zbog kojih djecu ne žele poslati u školu, mogu i naknadno uključiti dijete u nastavne grupe u školi, ali u međuvremenu moraju osigurati uvjete za nastavu na daljinu kod kuće te biti u svakodnevnom kontaktu s učiteljima i stručnim suradnicima.

Molimo roditelje da se pridržavaju sljedećih uputa:

• da ne dolaze u pratnji djeteta ako imaju simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako im je izrečena mjera samoizolacije ili ako imaju saznanja da su zaraženi s COVID-19,

• da ne dovode dijete u ustanovu ako dijete ima simptome respiratorne bolesti (povišena tjelesna temperatura, kašalj, poteškoće u disanju, poremećaj osjeta njuha i okusa), ako ima izrečenu mjeru samoizolacije ili ako je dijete zaraženo s COVID-19.

Molimo Vas da upozorite svoju djecu na važnost pridržavanja uputa HZJZ:

• Higijena ruku
  • Socijalno distanciranje

Na linku slijede detaljnije upute: https://www.hzjz.hr/wpcontent/uploads/2020/03/Upute_vrtici_skole.pdf

ULAZAK U ŠKOLU

Učenici u školu dolaze i odlaze sami, organiziranim prijevozom ili u pratnji roditelja, ovisno o odluci roditelja. Ukoliko će učenike dovoditi roditelj ili druga odrasla osoba, preporučuje se da oni ne ulaze u ustanovu. Prilikom svih navedenih radnji bitno je držati socijalnu distancu. Pri ulasku u školu obavezno je dezinficirati ruke. U školu će učenike puštati dežurni učitelji.

U slučaju potrebe dolaska roditelja u prostore škole, obavezan je raniji dogovor s učiteljima, stručnom službom ili ravnateljicom.

BORAVAK U ŠKOLI

• Učenici ne nose zaštitne maske
  • Za vrijeme odmora učenici borave u svojim učionicama kako ne bi bili u doticaju s učenicima drugih razrednih odjela
  • Nastava tjelesne i zdravstvene kulture odvijat će se na otvorenom kada će to dopuštati vremenski uvjeti

Sve nove informacije i detaljnije upute objavit ćemo na web stranici škole.