Sveti Nikola

Autor: Melanija Milović, 11. 12. 2019.

I ove je godine sveti Nikola posjetio Društveni dom te razveselio i nasmijao brojnu djecu. Put do svetog Nikole osvijetlile su 4 svijeće. Koje su na pozornicu pozvale učenike iz PŠ Piljenice koji su plesom pokazali koliko oni vole svetog Nikolu.

Svijeća Mira je svijetlila dobrotom, oprostom, pravdom i međusobnim razumijevanjem. Na pozornicu je pozvala najmlađe Lipaše koji njeguju tradiciju i recitatore iz drugog a razreda.

Svijeća Ljubavi nam je poručila da nikada ne zaboravimo koliko nam je ona važna u životu. Pozvala je Iskrice koje su nam pokazale neizmjernu sreću i ljubav prema plesu.

Svijeća Vjere je poručila da dok ljudi vjeruju i ona ih zanima gorjet će za njih. Na  pozornicu je pozvala zboraše koji su nam zapjevali pjesmu o najdražem nam svecu.

Zadnja se je pojavila svijeća  Nade u bolje sutra koja je poručila da dok god ona gori, ljubav, vjera i mir nikad se neće ugasiti i  da će sva dobra djeca večeras u svoje čizme dobiti poklone. Na pozornicu je pozvala vrtićance koji su dozvali svetog Nikolu.

Kad se sveti Nikola pojavio na pozornici djeca su ga s veseljem dočekala i obećala da će i dalje biti dobra, slušati starije i svaku se večer moliti. Za njihovo obećanje i svečani doček pozvao ih je da na izlazu ponesu poklon koji je spremio za njih.

Tatjana Dlouhi i Sanja Pavić