Kreativni čitatelji - Dnevnik dobrih domaćina – 2. dan, 15. 10. 2019.

Autor: Melanija Milović, 31. 10. 2019.

Drugi dan transnacionalne mobilnosti partnera u projektu „Kreativni čitatelji“ započeo je  u Područnoj školi Stara Subocka. Učiteljice Ljiljana Jancetić i Marija Žilka Skoko održale su u kombiniranom razrednom odjelu od 1. do 4. razreda integrirani nastavni sat obrade lektirnog djela Ivane Brlić – Mažuranić „Čudnovate zgode šegrta Hlapića“. Učenici 3. i 4. razreda koji su pročitali književno djelo imali su zadatak kroz različite aktivnosti predstaviti i približiti djelo učenicima 1. i 2. razreda i tako ih zainteresirati za čitanje. Aktivnosti koje su se provodile bile su povezane s ostalim vrstama umjetnosti (dramsko – scenska, film, strip, glazbena, likovna). Slobodno vrijeme parteri su s domaćinima proveli u obilasku grada Zagreba i upoznavanju njegovih znamenitosti.