Zajedno u različitosti - četvrta mobilnost učenika

Autor: Melanija Milović, 11. 10. 2019.

ŠESTI DAN, 3. listopada 2019.

IZLET U RUDNIK SOLI TURDA

Nakon doručka, autobusom smo se zaputili prema Turdi, rumunjskom gradu poznatom po rudniku soli. Po dolasku, uz stručno vodstvo krenuli smo u obilazak. Spustili smo se mnogobrojnim stepenicama u rudnik koji nas je ostavio bez daha. Nakon izlaganja turističkog vodiča, krenuli smo u samostalno istraživanje rudnika. Put nas je odveo do mosta preko podzemnog jezera koje ima veću slanost od Crnog mora. Tamo smo iznajmili čamac te veslajući i ploveći istražili rudnik i na taj način. Na sljedećoj razini iznad jezera nalaze se tereni za mini golf, sportski tereni, dječja igraonica i amfiteatar. Najveća atrakcija koja nas je oduševila je panoramski kotač iz kojeg smo vozeći se mogli proučiti stalagmite i stalaktite koji se ovdje talože više od tisuću godina. Ovdje se također nalazi i suvenirnica  gdje smo kupili suvenire koji će nas uvijek podsjećati na prekrasan rudnik soli u Turdi. Po povratku u hotel uslijedila je večera i raniji polazak na počinak.