Zajedno u različitosti - četvrta mobilnost učenika

Autor: Melanija Milović, 9. 10. 2019.

PRVI DAN – 27./28. rujna 2019.

Putovanje  - Sinaia

U petak, 27. rujna 2019., u 18 sati krenuli smo na put prema Nimigei de Jos, mjestu domaćinu četvrte mobilnosti učenika (7 učenika i 5 učiteljica). U kasnim večernjim satima doputovali smo u prekrasan grad na Dunavu – Petrovaradin. Prošetali smo se starim gradom Petrovaradinom i uživali u prekrasnom pogledu na Dunav i Novi Sad. Put smo nastavili prema Rumunjskoj. U ranim jutarnjim satima stigli smo u grad Sibiu. Nakon šetnje gradom nastavili smo put prema dvorcu Peleš uživajući u prekrasnim šumovitim i brdovitim predjelima Rumunjske. Dvorac je bivša ljetna rezidencija  rumunjskog kralja Karla I i kraljice Elizabete. Sagrađen je između 1873. i 1914. godine. Jedan je od najljepših i najpoznatijih dvoraca u državi, smješten na kraju prekrasne šumske staze, na vrhu brijega u Karpatima, u blizini grada Sinaie. Posebno uzbuđenje doživjeli smo vozeći se žičarom na jedan od vrhova Bucegi planine koji se nalazi na 2100 metara nadmorske visine. Noć smo proveli u turističkom središtu Sinaia, popularnoj destinaciji za planinarenje i zimske sportove.