JEDNODNEVNI IZLET UČENIKA PETIH I ŠESTIH RAZREDA U TRAKOŠĆAN I VARAŽDIN 23. SVIBNJA 2019.

Autor: Sanja Vitman Đurij, 19. 6. 2019.

Učenici petih i šestih razreda, u pratnji su svojih razrednika (Sanja Martić, Kristina Kos, Ivana Toth, Ivan Tutić, Ivo nikić), proveli četvrtak u Trakošćanu i Varaždinu. Na put se krenulo u osam sati ujutro, a u Trakošćan smo stigli oko 11 i 30. U Dvorcu Trakošćan imali su priliku saznati zanimljive činjenice o povijesti samog dvorca  i njegovih vlasnika. U pratnji vodiča prošli su unutrašnjim prostorijama Trakošćana te se na taj način upoznali s jednim od zaista najatraktivnijih dvoraca u Hrvatskom zagorju, a i samoj Hrvatskoj.

Nakon toga je uslijedio put u Cinestar gdje su učenici pogledali igrani film Tima Burtona Dumbo, priču o dražesnom sloniću koji je bio pomalo čudan - imao je ogromne uši pa je mogao i letjeti. Film je ponudio dovoljno čarolije i ljepote, a uz to i jednu važnu poruku: Društvo na posebnost katkad gleda kao na manu ili prepreku, ali unatoč tomu nikada ne treba klonuti duhom!

Nakon toga se krenulo u McDonald´s kako bi se okrijepilo i zasitilo, a potom  su učenici uz pratnju lokalnog vodiča pošli putevima varaždinskog Starog grada i pri tom saznali vrlo zanimljive priče i legende koje se tiču Varaždina i njegovih stanovnika.

Umorni, ali puni dojmova i novih saznanja, vratili su se u Lipovljane oko 21 sat.

Ivan Tutić