SMOTRA UČENIČKIH ZADRUGA, OŠ LUDINA, 24.5.2019.

Autor: Sanja Vitman Đurij, 19. 6. 2019.

Osnovna škola Ludina bila je domaćin ovogodišnje Županijske smotre učeničkog zadrugarstva. Tim povodom su se u Velikoj Ludini okupili predstavnici 22 zadruge osnovnih i srednjih škola.

Ravnateljica Sonja Pribolšan-Pongračić, kao domaćin ove smotre, istaknula je kako članovi Učeničke zadruge „Jabuka“ marljivo rade već deset godina, a za ovu su se godinu, s obzirom na to da su domaćin smotre, posebno pripremili.

Podršku učenicima koji su iz raznih krajeva Sisačko-moslavačke županije stigli u Veliku Ludinu dali su i predstavnici općine.

Županijsku smotru učeničkog zadrugarstva otvorio je Darjan Vlahov, pročelnik županijskog Upravnog odjela za prosvjetu, kulturu i šport, istaknuvši pritom važnost ovog događanja.

Kao i sve ostale županijske smotre i natjecanja,  ovu je financirala Sisačko-moslavačka županija. Tema ovogodišnje smotre bila je Iz bakine kuhinje.

Učeničke zadruge ocjenjivalo je prosudbeno povjerenstvo, koje je na temelju uređenja stola, izrade rukotvorina, te prezentacije izabralo najbolju, sljedeću predstavnicu na Državnoj smotri učeničkog zadrugarstva.

Naša je učenička zadruga pohvaljena za estetski izgled stolova, prezentaciju praktičnog rada te urednu papirologiju. Za smotru su pripremili nekoliko različitih uporabnih i ukrasnih te prehrambenih proizvoda koje su prezentirali na stolovima (sok od koprive, pečene bučine sjemenke, brošura Bakina prva pomoć u kuhinji, ukrasne daske i kuhinjski podmetači, platnene torbe, nevenova mast, čajna mješavina).

Zadrugu su predstavljale učenice naše škole Hana Poklečki, Lucija Štikc i Hana Toth te voditelji Ivan Tutić i Terezija Pišković-Barusić.