Izlet učenika 7.-ih razreda u Park prirode Lonjsko polje i Novsku

Autor: Sanja Vitman Đurij, 31. 5. 2019.

Učenici 7.a, 7.b i 7.c razreda  (ukupno 41 učenik) 23.05.2018. godine posjetili su Park prirode Lonjsko Polje. Dolaskom u selo Krapje pogledali smo edukativni film o Lonjskom Polju (geografski položaj, biljne i životinjske vrste), a zatim prošetali selom uz pratnju vodiča koji nas je upoznao s tradicionalnom gradnjom kuća. Posebno smo se zainteresirali za stari način gradnje kuća u kojem smo se i sami mogli okušati. Nakon rješavanja nastavnih listića i slobodnog vremena za zabavu i igru uputili smo se na ručak u pizzeriju Karlo u Novskoj. Poslije ručka krenuli smo se u obilazak grada uz stručno vodstvo voditeljice Turističke zajednice grada Novske koja nas je provela Lukinom zagonetnom stazom te na zanimljiv i poučan način upoznala s važnim osobama i znamenitostima grada Novske. Nakon šetnje gradom uživali smo u Gradskom kinu Novska gledajući igrani film Aladdin. U večernjim satim vratili smo se u Lipovljane. Izlet je bio jako lijep i poučan.