Likovni uradak Eme Franić predložen za državnu razinu Natjecanja–izložbe LIK

Autor: Melanija Milović, 14. 3. 2019.

I ove godine naša je škola sudjelovala na Smotri likovnog stvaralaštva učenika Sisačko-moslavačke županije koja je održana u ponedjeljak, 11. ožujka 2019. godine u OŠ Vladimira Nazora u Topuskom.

Tema–poticaj natjecanja bila je Ekologija, a podtema Ugrožene životinjske vrste moga kraja.

Zadatak je bio samostalno oblikovati plakat i razumjeti značenja zaštite ugroženih životinjskih vrsta svoga kraja.

Likovni jezik/ključni pojmovi: plakat, vizualne komunikacije, ritam, dinamika, kontrast boje prema boji

Likovna tehnika: kolaž u boji ili programi za računalnu grafiku.

Iz naše županije na državnu razinu Natjecanja–izložbe LIK upućena su tri uratka, od kojih i uradak naše učenice Eme Franić.

Čestitamo Emi i njenoj mentorici nastavnici Tereziji Pisković -  Barusić!