Zajedno u različitosti – treća mobilnost učenika

Autor: Melanija Milović, 8. 3. 2019.

PETI DAN, 6. ožujka 2019.

Tradicionalna poljska hrana

Današnje dopodne proveli smo u školi na brojnim kreativnim nastavnim satima i radionicama. S obzirom da je tema današnjeg dana bila hrana, učitelji su sudjelovali na oglednim satima njemačkog i poljskog jezika, a zajedno s učenicima i na satima tjelesne i zdravstvene, glazbene i tehničke kulture koji su tematski bili vezani uz zdravu hranu i zdrave radne navike. Najzanimljiviji detalji koji su obilježili ovaj dan i oduševili i učitelje i učenike bili su učenje tradicionalnih poljskih plesova, sviranje na podnoj klavijaturi i iscrtavanje crteža koji predstavlja naš projekt „Zajedno u različitosti“ tehnikom pirografije na drvenoj podlozi. Svaki slobodni trenutak učenici su proveli u druženju s prijateljima iz partnerskih zemalja, a učitelji međusobno razmjenjivali utiske o odrađenim aktivnostima i dogovarali nove. Poslijepodne smo proveli u višesatnoj šetnji užim centrom grada. Veći dio vremena proveli smo u Piotrowskoj ulici, najdužoj ulici u Lodzu od čak 4.2 km. Prošetali smo stazom slavnih poljskih filmskih umjetnika, prošli kroz Pasage ruža i pored najvećeg željezničkog kolodvora, Lodz Fabryczna – neponovljivog umjetničkog djela.

Budući da smo dan započeli na temu hrana, koja je vrlo važan dio kulture i tradicije svakog naroda, na istovjetan način smo ga i završili. Naši domaćini su nas poveli na kulinarsko putovanje. Organizirali su radionicu kuhanja u kojoj su učenici imali priliku samostalno pripremiti i kušati tradicionalna poljska jela i slastice.

Kao svaki prethodni i ovaj dan smo završili puni dojmova i novih iskustava.