Zajedno u različitosti – treća mobilnost učenika

Autor: Melanija Milović, 6. 3. 2019.

ČETVRTI DAN, 5. ožujka 2019

Ostatki - tradicionalni karnevalski dan

Današnji dan proveli smo u duhu karnevala. Obilježili smo Ostatke, poljski tradicionalni dan kojim završava karneval. Naizgled uobičajeno školsko jutro ubrzo se pretvorilo u razigran svijet neobičnih, zanimljivih i rasplesanih likova. Naši učenici pridonijeli su tom ugođaju obučeni u hrvatske navijače te navijačkim pjesmama i plesom predstavili našu zemlju. Predstavnici svake partnerske škole donijeli su svoje tradicionalne slastice kojima su se međusobno svi počastili. Cijelo karnevalsko događanje pridonijelo je da se učenici još više upoznaju i sprijatelje.

Poslije ručka i kraćeg odmora, učenici su nastavili radno, sudjelujući na nastavi njemačkog i engleskog jezika, likovne kulture i etike.

Vrlo uzbudljiv i zabavan dan završio je druženjem s obiteljima domaćina.