Zajedno u različitosti – treća mobilnost učenika

Autor: Melanija Milović, 5. 3. 2019.

DRUGI DAN, 3. ožujka 2019.

Dolazak u Lodz

S obzirom da se nekoliko kilometara od Krakowa nalazi poznati rudnik soli Wieliczka, iskoristili smo priliku i posjetili ga. Rudnik postoji već 700 godina, nalazi se na dubini od 327 m i prostire se na preko 300 km. Spustili smo se mnogobrojnim stepenicama u rudnik koji nas je ostavio bez daha. Hodali smo uskim labirintom rudarskih puteva, dodirivali njegove zidove od soli, kušali ih, divili se slanim jezerima te skulpturama i kapelama koje su kroz stoljeća isklesali sami rudari.

Nedjeljno poslijepodne iskoristili smo za obilazak još jedne znamenitosti Poljske, marijansko svetište Jasna Gora.

Navečer smo stigli na naše odredište - Lodz gdje su nas dočekali domaćini (učenici, njihovi roditelji i učitelji). Naši učenici su se smjestili kod učenika iz škole. Na taj način će naši učenici imati priliku upoznati način života u poljskim obiteljima, upoznati kulturu, običaje, sklopiti nova prijateljstva te usavršavati svoje jezične vještine.