Općinsko/gradska smotra LIDraNo 2019.

Autor: Melanija Milović, 4. 2. 2019.

Naša škola ove je godine bila domaćin općinsko/gradskoj smotri literarnog, dramsko-scenskog i novinarskog stvaralaštva LiDraNo 2019. koja se održala 31. siječnja. U kategoriji osnovnih škola na smotri su sudjelovali učenici naše škole te OŠ Novska, OŠ Rajić, OŠ Jasenovac i Katolička škola u Novskoj. U kategoriji srednjih škola sudjelovala je Srednja škola Novska.

Članovi prosudbenog povjerenstva za dramsko-scenski izraz bili su Ivan Tutić, učitelj hrvatskog jezika te učiteljice razredne nastave Ksenija Lekić i Vera Mađerić. Između 12 pojedinačnih scenskih nastupa povjerenstvo je predložilo na županijsku razinu smotre monolog „Prvi poljubac“, autora Ratka Bjelčića koji je izvela Ema Franić, učenica 8. razreda naše škole i Luciju Grdur, učenicu 7. r. OŠ Novska koja je izvela monolog „Vrtuljak u mojoj obitelji“, autora  Ephraima Kishona.  Mentorice su učiteljice Ksenija Jurić i Kristina Grdur. U kategoriji skupnih scenskih nastupa na županijsku smotru predložena su dva skupna scenska nastupa. Dramska skupina 8. razreda naše škole izvela dramsko-scensku igru „Karamela“, autorice učenice Eme Franić a pod mentorstvom učiteljice Ksenije  Jurić. Dramsko-scenska skupina učenika 7. i 8. razreda OŠ Novska pod mentorstvom učiteljice Ljubice Rašo Belši izvela je  dramsko-scensku igru „Chat Room“.

Članice povjerenstva za literarni izraz, učiteljice hrvatskog jezika Sanja Vitman Đurij i Ksenija Jurić te učiteljica razredne nastave Sanja Budimir, između sedam literarnih radova izabrale su  za županijsku smotru rad učenice 6. r. naše škole Hane Toth  “Uvenuli cvijet“ i rad “Zima“, učenice 7. r. OŠ Jasenovac Brigite Šimičić. Mentori su učitelji hrvatskog jezika Ivan Tutić i Ivan Marenić.

Za novinarski izraz članovi prosudbenog povjerenstva bili su Ivan Marenić i Ljubica Rašo Belši, učitelji hrvatskog jezika i Jelena Bandić, učiteljica razredne nastave. Na županijsku razinu smotre predložili su školski list “Žubor” OŠ Novska, radijska emisiju – “Kreativci inovativci” mentorice učiteljice Sanje Vitman Đurij i radoigru za djecu „Harry Potter u našoj školi“ mentorice učiteljice Ksenije Jurić, a koje su osmislili i realizirali učenici 5. razreda naše škole.

Čestitamo svim sudionicima na vrijednom radu, a predloženima na daljnju razinu natjecanja želimo puno uspjeha.