Želim stablo!

Autor: Ivona Šakić, 22. 5. 2017.

Profil Klett je pokrenuo projekt Želim stablo kojim potiče sadnju drveća i podiže kvalitetu zraka u učionicama. Cilj projekta je spoznati pravu vrijednost svakog stabla za okoliš, zajednicu i pojedinca te poboljšati zrak koji u školi udišu naša djeca.

Učitelji razredne nastave uključili su se u projekt te svojim sudjelovanjem  žele istaknuti  vrijednost stabala za našu prirodu i život.

Stabla i šume daruju nam mir, hlad za ljetnih vrućina, plodove svojih krošnji, ljepotu u svim godišnjim dobima. Drveće nam daruje i papir koji nam je u obrazovanju tako dragocjen. Mi prepoznajemo prave vrijednosti i zato želimo biti odgovorni i koristiti sve blagodati koje daruju šume, istovremeno ih štiteći pametnim raspolaganjem papirom. Učitelji su u zamjenu za  priručnike dobili stablo jabuke, odnosno cvijet.  Brinući se za stablo ili biljku izvan učionice ili u njoj, neka naša djeca postanu odgovorni ljudi za održivu budućnost.

Oko naše matične škole i područnih škola posadit ćemo  15 stabala jabuka koje smo upravo dobili od izdavačke kuće Profil Klett, dok će se 2. b razred zajednički brinuti o cvijetu u svojoj učionici.