Novi mandat ravnateljice Mirjane Faltis

Autor: Ivona Šakić, 3. 2. 2017.

Ravnateljici Mirjani Faltis istekao je mandat dana 18.01.2017. godine te je Školski odbor donio  odluku o raspisivanju natječaja na 62. sjednici dana 27.10.2016. godine.
Prema Statutu škole odluku o imenovanju ravnatelja/ice donosi Školski odbor koji broji 7 članova: 2 člana iz reda Vijeća Učitelja (2 glasa), 1 član Radničkog vijeća (1 glas), 1 član Vijeća roditelja (1 glas) i 3 člana imenovana od strane osnivača Sisačko- moslavačke županije (3 glasa). Predstavnici vijeća provode tajno glasovanje za imenovanje novog ravnatelja/ice na sjednicama vijeća koje zastupaju  i prenose njihove zaključke (odnosno glas) na sjednici Školskog odbora.
Nakon provedenih glasovanja na vijećima sazvana je 66. sjednica Školskog odbora te je jednoglasno donijeta odluka (7 glasova) o izboru kandidatkinje Mirjane Faltis za ravnateljicu škole.

Imenovana je na mjesto ravnateljice škole u drugom mandatu na vrijeme od pet godina.

Mirjana Faltis  je  magistra primarnog obrazovanja s 30 godina radnog iskustva u odgoju i obrazovanju. Kao učiteljica razredne nastave radila je  25 godina napredujući u struci kao učitelj-mentor, odnosno učitelj-savjetnik, a posljednjih 5 godina radila je na radnom mjestu ravnateljice škole.

Nakon prvog mandata smatra da je uspjela ostvariti zadane ciljeve i zajedničkim naporima svih djelatnika naše škole, te uz pomoć  vanjskih partnera, učiniti školu prepoznatljivom po kreativnosti, inovativnosti i općenito  dobrim rezultatima na različitim područjima.

Natječući se za drugi ravnateljski mandat njeni ciljevi su i dalje poboljšavati materijalne uvjete rada,  poticati i omogućavati permanentno usavršavanje i napredovanje učitelja, ali i ostalih zaposlenika u segmentu njihove djelatnosti, kao i svoje osobno, te poticati inovativne načine poučavanja, razvijati pozitivno radno ozračje, poticati suradnju učenik-učitelj-roditelj, surađivati i sudjelovati u projektima i aktivnostima lokalne i šire društvene zajednice.

U konačnici, vjeruje da dijeli zajednički cilj sa svim zaposlenicima naše škole, a to je stvoriti školu širokih mogućnosti, školu veselih i obrazovanih učenika i zadovoljnih djelatnika.

Novinarska skupina