Posjet naše djece Popovači i Voloderu

Autor: Ivona Šakić, 15. 9. 2014.

Knjižnica i čitaonica u Popovači u suradnji s ogrankom Matice hrvatske Kutina u petak 12. rujna 2014. godine bila je domaćin susreta učenika Osnovne škole  Josipa Kozarca, Lipovljani uz promociju pjesničke zbirke Kristine Kovačić   “Najbolja prijateljica” ilustrirane radovima učenika iz Volodera.

Naš domaćin i voditelj  bio je gospodin Dragutin Pasarić.
Kako bismo sigurno stigli na odredište, kombijem su nas vozili naši vatrogasci.

S velikom ponosom predstavili smo našu školu dramskom točkom Mrav i bukva i bili smo uzorni učenici i u publici i na pozornici.

Knjižničarka Marija cijelo vrijeme se brinula o nama i povela nas Popovačom do starog trijema s etno izlošcima gdje smo vidjeli radove moslavačke učiteljice i slikarice Zorke Sever po kojoj će nova škola u Popovači dobiti ime.

Na putu kući, stali smo u Voloderu gdje su započele 47. voloderske jeseni.  Gospodin Pasarić nas je još jednom iznenadio - djeca su imala priliku jahati arapske konje.  Bilo je odlično!

SLIKA 1: Veselo druženje u školskoj blagavaoni nakon promocije knjige

SLIKA 2: Popovača -  stari trijem s etno izlošcima