Ekološki kviz "Lijepa Naša" 2014.

Autor: Ivona Šakić, 13. 5. 2014.

U petak, 25. travnja počeo je Ekološki kviz „Lijepa Naša“ 2014. koji se ove godine održao u Zagrebu. Na natjecanju je sudjelovalo 38 škola iz Rebublike Hrvatske, BiH i Vojvodine. Svaka škola imala je svoje predstavnike iz 5., 6., 7., i 8. razreda. Našu školu predstavljali su: Josipa Debeljak, Ivan Milinović, Klara Ćosić i Marko Smudić.

Kviz je započeo službenim otvaranjem u petak navečer u dvoranama hotela „I“ na Laništu. Nakon otvaranja slijedila je večera te odlazak na počinak. U subotu ujutro, doručkovali smo, a nakon doručka slijedio je prvi dio natjecanja, pismeni dio. Svaki učenik pisao je test prilagođen nastavnim sadržajima određenog razreda. Kada smo napisali test, uputili smo se u Arena centar gdje smo posjetili Cinestar i pogledali zanimljivi film. Nakon filma, vratili smo se u hotel gdje nas je čekao ručak.

Zatim je slijedio drugi dio natjecanja, prezentacija praktičnog rada. Mi smo prezentirali naš projekt „Od lana do ponjave“ . Na prezentaciji smo skupili najveći mogući broj bodova, a to je 30/30. Nakon prezentiranja slijedila je večera.  Tijekom večere objavljeni su i rezultati s pismenog dijela. Zatim su se zbrajali bodovi pismenog dijela i prezentacije. Kada su se svi bodovi zbrojili, škola iz Zagreba i naša škola dijelile su prvo mjesto te smo tako prošli na usmeni dio natjecanja koji je održan u nedjelju ujutro poslije doručka.

Međutim, nakon usmenog dijela, osvojili smo treće mjesto. Kući smo se vratili u nedjelju poslijepodne ispunjeni novim doživljajima, iskustvima i prijateljstvima. (Klara Ćosić)