Prvi susret škola po imenu Josipa Kozarca

Autor: Ivona Šakić, 7. 4. 2014.

Ponosni smo što smo bili domaćini  1. susreta škola koje nose ime po književniku i šumaru Josipu Kozarcu.

Drugi dio programa povodom Dana naše škole održan je u Društvenom domu Lipovljani.

Naši gosti došli su iz: Semeljaca, Slatine, Soljana i Vinkovaca, a škola iz Slavonskog Šamca sudjelovala je sa svojim literarnim ostvarajima koje smo prezentirali na izložbi.

Sve drage goste pozdravila je ravnateljica škole Mirjana Faltis, a zatim su razmijenjeni pokloni sa školama gostima.

Program su započeli domaćini, učenici nižih razreda u pratnji tamburaša  te su scenski i uz prigodne stihove dočarali ljepotu naše Slavonije i naših Lipovljana. Uz lipovljansko kolo zaželjeli  su dobrodošlicu svojim gostima.

Lipovljani: "Pozdrav Slavoniji"

Zatim su nas svojim programom počastili naši gosti. Njihovi su scenski nastupi bili tematski vezani uz djela Josipa Kozarca:

Slatina:  „Moj djed“

Vinkovci: „Slavonac ljubi svoju slavonsku šumu nadasve“

Semeljci:  ženski likovi iz djela Josipa Kozarca „Biser-Kata“, „Mira Kodolićeva“, „Tena“

Soljani: „Krčelići neće ljepote“

Poslije programa gosti su u pratnji svojih domaćina obišli sobu Josipa Kozarca, a zatim se zaputili u prostore škole. U školi je gospođa  Marica Tisaj u ime Matice slovačke Lipovljani poklonila gostujućim školama knjige „Mrtvi kapitali“, prevedene na slovački jezik.

Prekrasan dan završio je obogaćen novim prijateljstvima i zasigurno i budućom dobrom suradnjom.